Mocne akcenty w aranżacji wnętrz

0 Comments


Gdzie pasuje czerwony dywan?

Czerwony dywan kojarzy się z luksusem, blichtrem i blaskiem fleszy. Jednakże nie są to jedyne okoliczności, w których można się przespacerować po czerwonym dywanie. Jest to element, który w aranżacji wnętrz stanowi mocny akcent, przełamujący rutynę i wzbogacający wizerunek pomieszczenia. Czerwone wzory na dywanie są ciekawą propozycją dla salonu, pokoju młodzieżowego lub sypialni. 

Dywan – element użyteczny, czy dekoracyjny?

Dywan w aranżacji wnętrz pełni podwójną rolę. Jest elementem użytecznym i dekoracyjnym. Jednocześnie zdobi, jak i chroni podłogę. Stanowi bezpieczne i miękkie podłoże. Dywan jest doskonałym dodatkiem, który urozmaica design danego wnętrza. Może wkomponować się w kolorystykę i harmonijnie współgrać z innymi elementami wyposażenia. Może też być przeciwstawnym akcentem, który zadziała na zasadzie kontrastu do otoczenia. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Mnogość modeli dywanów i chodników pozwala każdemu wyszukać idealny smaczek do swojego wnętrza. Ciekawym urozmaiceniem może być czerwony dywan. To znakomite dopełnienie stylu panującego w nowoczesnym salonie. 

Czerwień w Twoim domu – klasyka, czy nowoczesność?

Odcieni czerwieni jest wiele. Jaśniejsze, ciemniejsze, mocne i wyrafinowane. Efekt końcowy jest uzależniony od zestawienia z innymi elementami aranżacyjnymi. Czerwony w stylu architektonicznym może być, zarówno kolorem klasycznym, jak i nowoczesnym. Bordowe wzory na dywanie będa nam się kojarzyć z tradycyjnym postrzeganiem salonu, zaś krwistoczerwone maziaje na chodnikach i futrzakach będą modernistycznym tchnieniem. Tego typu akcenty potrafią ożywić wizerunek wnętrza. Warto wybierać wysokiej jakości produkty, które z biegiem czasu nie będa traciły swoich walorów. Odpowiednia pielęgnacja dywanów zapewnia im długotrwałość. Szczególnie trzeba dbać o dywany z długim włosem, jak te typu shaggy. Należy je odpowiednio pielęgnować, aby nie pojawiły się kołtuny, przebarwienia lub trwałe zabrudzenia. Wszystko to obniża estetykę i zamiast zdobić, może zacząć szpecić.