Do sterowania oświetleniem diodowym służą włączniki do oświetlenia LED. Niewielkie rozmiary sprawiają, że świetnie sprawdzają się na każdym typie profili ledowych. Duża ilość modeli sprawia, że dzięki nim można stworzyć niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju układy, które podkreślą charakter każdego pomieszczenia, idealnie podświetlając meble bądź blaty robocze.
Rodzaje włączników do oświetlenia LED
Włączniki do oświetlenia LED w zależności od modelu i zastosowanego w nich sterownika pozwalają na sterowanie pracą diodami nie tylko poprzez funkcję włącz-wyłącz, ale także w zależności od potrzeb je rozjaśniać i ściemniać. Na rynku można zakupić włączniki do oświetlenia LED dotykowe i bezdotykowe, z czujnikiem ruchu, czy też działające na podczerwień. Ważne, aby pochodziły one z pewnego źródła, dzięki czemu nie tylko zbudowany układ będzie działał bez zarzutu, ale przede wszystkim będą one bezpieczne bez względu na liczbę podłączonych do nich aplikacji w domu, czy w przemyśle.
O czym warto pamiętać, kupując włączniki do oświetlenia LED?
Kompletując asortyment do montażu systemu podświetlenia diodowego, warto zakupić wszystkie komponenty z jednego źródła, by w ten sposób uniknąć ryzyka niedopasowania poszczególnych elementów do efektów, które chcemy osiągnąć. W sprawdzonym punkcie profesjonalna obsługa zadba, aby zarówno profile, uchwyty, taśmy jak i włączniki do oświetlenia LED po złożeniu stanowiły jedną, spójną całość, dzięki czemu instalacja będzie wyglądała w pełni profesjonalnie i działała bezawaryjnie przez lata. Systemy obsługi światłem diodowym montuje się w profilu aluminiowym LED pomiędzy zasilaczem a taśmą.
Jeśli układ będzie pracował np. w łazience, warto pomyśleć o modelach energooszczędnych, które będą włączać się po zbliżeniu dowolnego obiektu w odpowiedniej odległości od czujnika oraz wyłączać w momencie oddalenia się obiektu. Na podobnej zasadzie działają włączniki do oświetlenia LED PIR montowane przy schodach, na gankach, na przydomowych podwórkach.