FORUM CB RADIO - CB-Polska.pl • Zobacz wątek - Wouxun KG-UV950P

FORUM CB RADIO - CB-Polska.pl

FORUM MIŁOŚNIKÓW ŁĄCZNOŚCI RADIOWYCH W SAMOCHODZIE, W DOMU I W TERENIE
Teraz jest 2018-10-21, 03:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-10-05, 15:21 
Expert
Expert

Znak:
Frequency range
RX:26.000-29.995MHz and 50.000-53.995MHz
108.000-179.995 and 320.000-349.995MHz
400.000-479.995MHz and 700-985MHz

TX26.000-29.995MHz and 50.000-53.995MHz
136.000-174.995MHz and 400.000-479.995MHz

Memory channels
999

Frequency step
5/6.25/10/12.5/20/25/30/50/100kHz

Work mode
F2D/F3E

Operating temperature
-20°C-+40°C

Antenna impedance
50ohm

Power requirement
13.8VDC±15%

Weight
1260g (Mobile/Base transceiver)

Dimension
190x140x44 mm(Mobile/Base transceiver)

Description of function

Full [tralala] cross-band repeater
Dual speaker and dual output

Both stations can form combined same or different band repeat
Same or different band simultaneous reception UU VV UV or VU

Full [tralala] working mode on A/B areas
UV or VU [tralala] cross-band repeat

Dual display
Over 999Memory channels

Remote-head mounting capacity
Multiple speaker output settings

Air band receiving Function and AM mode receiving capacity
High output power :VHF 50W UHF 40W

CTCSS/DCS encoding and decoding CTCSS/DCS Scanning
DTMF hand microphone with speaker, TX/RX indicator and Volume controller

Group calls all calls and selective calls
Incoming ID display

Priority channel scanning
8 groups scrambler

APO power management
Bandwidth selectable

Chinese/English voice guide
Automatic temperature testing

2100Hz /1750Hz/1450Hz/1000Hz single tone pulse frequency
Stun and kill function

Three colors backlight setting
Multiple cooling ways

Frequency/channel scanning with CTCSS/DCS detection
Simultaneous scanning on AB areas

Specifications

Output power
50W/20W/10W/5W (VHF)

40W/20W/10W/5W(UHF)
Filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=otBR_a8Z8g8#t=75

Obrazek

:raven:

PostNapisane: 2015-06-09, 20:02 
Expérimenté
Expérimenté

Znak: SP9TL
Jestem posiadaczem tego Chińczyka od kilku tygodni.
Może jeszcze w pełni go nie poznałem, ale już w pierwszych dniach mogłem wypisać kilka minusów.
Ale i też są pozytywne strony tego radia.

Tak na prawdę to nie mam go do czego porównywać, bo to moje pierwsze mobilowe radio. Wszystkie poprzednie to ręczniaki, więc jedynie mogę się częściowo (pod kątem funkcjonalnym) do nich odnieść.

Radio pracuje w warunkach domowych, czyli można powiedzieć, że w laboratoryjnych :D
W terenie było tylko raz, więc tutaj za bardzo się nie wypowiem.
W aucie nie pracuje - nie do tego celu je kupiłem.

Może zacznę od minusów:
1. pokrętła głośności może chodzi o płynnie, ale sama zmiana głośności odbywa się skokowo (cyfrowo)
2. brak ustawienia jasności podświetlenia LCD
3. oba pokrętła głośności (dla obu VFO) znajduje się w tym samem miejscu, tj. jedno na drugim
4. przyciski na przednim panelu zbyt małe i nieporęczne
5. dwa przyciski "zero" i "9" są po bokach panela, a nie tam gdzie cała reszta czyli "1" do "8"
6. czuły squelch

ad.1) no czasem bywa, że nawet na pozycji 1 jest za głośno. czasem by się przydało tak o połowę ciszej, zwłaszcza jak np. śpią inni domownicy lub po prostu jak wolę w tle posłuchać co tam "szumi" w radiu. Po części rozwiązaniem jest wyłączenie głównego głośnika, i skorzystanie z tego wbudowanego w gruszce. Ta ma już płynną regulację głośności. Jednak trzeba wejść w menu radia i wyszukać odpowiedniej pozycji aby te głośniki przełączyć.

ad.2) może nie jest to aż tak istotne jak w ręczniakach, gdzie chcemy przyoszczędzić na baterii. Jak do tej po fabryczna jasność ekranu mi nie przeszkadza i świeci z odpowiednim natężeniem. Tak więc może i nie do końca to minus.

ad.3) to już pierwszego dnia zaczęło mnie denerwować. Kręcąc jednym, zahaczamy o drugie, i zmieniamy głośność na drugim VFO. Myślę, że to największy minus tego radia jeżeli chodzi o jego użytkowanie czy tam jego ergonomię. To już lepszym wg mnie rozwiązaniem było by osobny zestaw pokręteł (głośność i pokrętło zmiany freq/kanałów) dla obu VFO.

ad.4) idzie się co prawda przyzwyczaić, ale łatwiej operować przyciskami z gruszki.

ad.5) no ten układ tych dwóch przycisków mnie rozbroił. Chyba tylko Chińczyk mógł wpaść na coś tak głupiego. Ale widzę, że w poprzedniku (KG-UV920P) był ten sam układ. Z tego też powodu korzystam z gruszki. Może w moim przypadku, gdzie radio leży na biurku, łatwiej się korzysta z tej gruszki. A gdyby radio było np. na wysokości głowy/zawieszony pod półką czy coś, to już wygodniej by było korzystać z przycisków na panelu - mająć gruszkę powieszoną na haku.

ad.6) nie wiem w sumie jak to nazwać ani nie jestem pewiem czy to minus, czy może na plus? A chodzi o to, że SQL mam ustawiony na 3, bo poniżej już przebijają się szumy. We wszytkich poprzednich ręczniakach miałem SQL ustawiony max na 1. A ostatnio podczas aktywacji SOTA musiałem dać SQL nawet na 5 lub 6. Przebijały się szumy ale nikogo nie było słychać. Dzieje się to stosunkowo rzadko, więc nie przeszkadza.

Czy jeszcze jakieś minusy? Chyba nie. Przynajmniej nic tak nie przyciągnęło uwagi jak powyższe.
No może jedynie pokrętło wyszukiwania freq/kanałów ... mogło by był płynne, a nie skokowe, tak jak to jest w radiach KF'owych :) to by był bajer.
Zastanawia mnie boczne przyłącze kabla od gruszki. Czy czasem nie było by lepiej mieć je od przodu? Tak jak w modelu 920P. Nie miałem okazji pracować z innymi radiami mobilowymi.
Aa, i jeszcze jedno, szkoda, że w kolorach podświetlenia LCD nie ma pomarańczowego. Chyba najbardziej neutralne/stonowane. Bo jest białe, niebieskie, zielone. Z tych trzech najlepiej się pracuje na zielonym.

Co do plusów:
1. cenowo rozsądne, i to z dwoma VFO, gdzie za markowe (yaesu) bym musiał zapłacić niecałe 2K PLN. No chyba, że jakieś uzywane, ale tez bym musiał dopłacić kilka stówek.
2. wbudowany głośnik w gruszce jak i płynna regulacja jego głośności.
3. dość sporo ciekawych i przydatnych funkcji, których się nie spodziewałem - ale może to standard w mobilowych (nie będę przytaczał ich tutaj bo trochę tego jest), ale usprawniają pracę na radiu.
4. dwa odrębne, jednoczęśnie działające VFO (co prawda mogę nadawać tylko na wybranym jednym, ale nasłuch jednoczesny na obu) co pozwala np na nasłuch na 2m i pasma lotniczego.
5. spory i czytelny LCD (jedynie jak siedzę na krześle i mam radio na biurku to nie widać dobrze górnych oznaczeń/wskaźników).
6. podświetlana gruszka - co prawda z tej funkcji nie korzystam. Nie miałem potrzeby czy też okazji.
7. możliwość korzystania z głośników w różnych opcjach: radio, gruszka, radio+gruszka

... plusów jest i więcej, ale ich teraz nie pamiętam.

Mogłem kupić Yaesu FT-7800, pewnie by działało lepiej, sprawniej, i więcej możliwości (biorąc doświadczenie w ręczniakach Wouxun vs Baofeng vs Yaesu), ale ma ono tylko jedno VFO. Wolałem mieć dwa.

Co do głośników, to nie mam porównania z innymi, ale mam wrażenie, że mogło by być lepiej, tj. czyściej i wyraźniej. Chociaż nie jest źle. Jest OK/dobrze.

Ogólnie to jak na moje pierwsze radio mobilowe to jestem zadowolony.
Myślę, że następny krok to takie ale z SSB, lub KF ... ale chyba prędzej to pierwsze będzie szybciej możliwe :)

Filmik z pracy radia:
https://www.youtube.com/watch?v=mOj4lfk2Mjc

http://www.qrz.com/db/SP9TL
https://www.fb.com/SP9TL
https://www.instagram.com/SP9TL
https://www.youtube.com/channel/UCRz3Xq ... R6i2yvbuMg

Strefa czasowa: UTC + 1